Zabawą pożegnaliśmy wakacje !!!

        tance   28 sierpnia dzieci ze świetlicy oraz uczestnicy projektu ” Nie znamy nudy”, realizowanego w okresie wakacyjnym na terenie gminy Chełmek, bawili się wspólnie z zaproszonymi gośćmi na terenie Ośrodka Jeździeckiego Ikarion w Bobrku.

Oprócz rodziców i znajomych uczestników, obecny był Burmistrz Chełmka p. A. Saternus, dzieci i kadra ze świetlicy SOS ojców Pijarów z Krakowa, przedstawicielka Lokajnej Grupy Działania DOLINA SOŁY, pracownice działu promocji Urzędu Miejskiego w Chełmku oraz instruktorzy prowadzący zajęcia.

Projekt składał się z warsztatów hippicznych, fotograficznych oraz nauki udzielania I pomocy przedmedycznej. Uczestnicy na zakończenie pochwalili się nabytymi umiejętnościami w tych trzech dziedzinach, za co otrzymali od prowadzących certyfikaty. Trzeba im przyznać, że na nie zasłużyli. W trakcie pokazu z udzielania I pomocy przedmedycznej wzorowo zastała wezwana przez sześciolatkę karetka pogotowia, osoby ze złamaniami zostały prawidłowo unieruchomione a inne ułożone w pozycji bezpiecznej.

Dużym zainteresowaniem ( nawet koni) cieszyła się, urządzona w nietypowej scenerii wystawa fotograficzna, na której wyeksponowane zostały prace konkursowe dzieci. Z tych zdjęć wytypowano i nagrodzono laureatów I, II i III miejsca oraz przyznano 7 wyróżnień. Dużą część imprezy wypełniła zabawa przy muzyce a największym zainteresowaniem cieszyły się zawody sprawnościowe w których uczestniczyły bardzo chętnie wszystkie dzieci. Nawet te najmłodsze wzorowo pokonywały przeszkody przeznaczone dla koni. I tak zakończył się jeden z ostatnich wakacyjnych dni, w którym nie było miejsca na nudę.

Swietlica Chelmek