Wycieczka do teatru „Banialuka” w Bielsku Białej

Dnia 12.06.2008r wybraliśmy się na wycieczkę do teatru „Banialuka” w Bielsku – Białej na przedstawienie pt. „Zielony Wędrowiec”. O godzinie 9.00 z uśmiechem na buzi wyruszyliśmy spod budynku szkoły. O 10.30 byliśmy już na miejscu. Sztuka zaczynała się o 10.00 więc troszkę poczekaliśmy. Gdy zgasły światła i kurtyna się podniosła przenieśliśmy się w magiczny świat baśni.

Akcja sztuki rozgrywała się w różnobarwnych krainach, gdzie mieszkaniec szarej krainy – Stworek wyruszył w poszukiwanie wymarzonej zielonej rzeki. Sztuka była kolorowa i bardzo nam się podobała. Nauczyła nas tolerancji i szacunku dla tego, co inne oraz przypomniała, że aby spełnić największe marzenie trzeba podjąć ryzyko.
W drugiej części wycieczki wybraliśmy się do muzeum, gdzie była wystawa marionetek i prac Józefa Wilkonia. Prace były ciekawe i interesujące. Na koniec odwiedzilismy Mc Donald’a i napełniliśmy puste brzuszki. Pozjeżdzaliśmy ze ślizgawki i wróciliśmy pod szkołe. We wspaniałych humorach rozeszliśmy się do swoich domków.

Swietlica Chelmek