Warsztaty w OCk-u

       W dniu 20 września 2013 r. bralismy udział, w ramach zajęć świetlicowych, w wyjazdowych zajęciach na terenie Oświęcimskiego Centrum Kultury. Zajęcia odbywały się  w ramach Festiwalu WIEŚ PEŁNA SKARBÓW.  Zostaliśmy podzieleni na 3 grupy, każda grupa poznawała inne techniki rzemieślnicze. Braliśmy udział w :

ODLEWANIU ŚWIEC Z WOSKU PSZCZELEGO

uczestnicy warsztatów przy wspólnym stole, przy pomocy prowadzącego uczyli się odlewać formy na świece z wosku pszczelego.  Prowadzący pokazał jak odlewa się  najróżniejsze kształty świec o najróżniejszej tematyce np.: o charakterze religijnym, świątecznym również postacie zwierząt, ludzi, brył geometrycznych, krasnali oraz kwiaty.

TEA-BAGS

Technika tea bags – technika origami polegająca na składaniu małych kwadratów z papierowych torebek po herbatkach- według wzoru i tworzeniu z nich dekoracyjnych form- rozet kwiatowych. Gotowe rozetki służyły uczestnikom warsztatów do wykonania ozdobnych, oryginalnych kartek na różne okazje. Technika ta jest popularna od kilkunastu lat w Holandii, Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii.

MASA SOLNA

Masa solna to bardzo proste i tanie, a przez to popularne tworzywo plastyczne. W każdym domu znajdują się niezbędne składniki, dzięki którym można stworzyć masę, mającą nieograniczone możliwości. Masę solną można z łatwością modelować, nadawać jej dowolne kształty i formy, a po wysuszeniu w różnorodny sposób ozdobić. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się w jakich proporcjach i z czego wykonać różne rodzaje masy solnej, ozdobią gotowe, wysuszone formy zdobnicze, a także samodzielnie wykonali dowolną figurę- zwierzę, świecznik, koraliki.


 

Swietlica Chelmek