Wakacyjny wyjazd do Krakowa

 

Wielką atrakcją naszych tegorocznych wakacji okazał się wyjazd na wycieczkę do Krakowa sponsorowany przez ,,Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju ”- pod hasłem ,,Najpiękniejszy dzień lata”.1 lipca 2010 roku o godzinie 6.00 rano, zaspani ,ziewający stawiliśmy się prawie wszyscy na zbiórce przed budynkiem szkoły.Było trochę nerwów, gdyż kilka osób nie pojawiło się w miejscu zbiórki. Chyba zaspali, a musieliśmy się spieszyć, gdyż o godzinie 8.00 mieliśmy już być w Krakowie, w Parku Wodnym.

Na szczęście udało nam się dojechać na czas. Pod Aquaparkiem czekały na nas 3 panie, które przejęły opiekę nad nami.Godzina upłynęła bardzo szybko. Było dużo śmiechu i radości. Następnie autokarem przemieściliśmy się do kina Kijów, gdzie obejrzeliśmy film pt,,Toy Story 3”w systemie 3D. Po zakończeniu seansu udaliśmy się do kawiarni. Tam czekała na nas pyszna ,cieplutka pizza oraz zimne soczki. Panie opiekunki przeprowadziły konkursy wiedzy o Krakowie.Były również nagrody. Później było zwiedzanie Kościoła na Skałce oraz Krypty Zasłużonych.Na zakończenie wycieczki organizator zaprosił nas do zwiedzania Studia TVN.

Udaliśmy się na plan serialu Majka. Poznaliśmy różne tajniki kręcenia filmu.Można było robić zdjęcia, dotknąć różnych rekwizytów dla tych osób, które ogladaja ten film, było to ogromne przeżycie. O godzinie 18.00 wróciliśmy do Chełmka zmęczeni,ale szczęśliwi. Został nam ofiarowany jeden dzień- szczególnie radosny i pełen atrakcji wakacyjny dzień.

Swietlica Chelmek